SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål 5704364
nr 570 4364
Sockerskål
med lock, på fot, nysilver, Renässans-stil, 1800/1900-tal, höjd: 34
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 mars 2009
kl 18:56:18
250 kr
200 kr
300 kr
450 kr
500 kr
6
650 kr
7
600 kr
7
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.